Akné

Otázka
Dobrý deň, chcem sa opýtať, čo by ste mi poradili na môj problém s pleťou. Mám 39 rokov, pleť mám dehydratovanú, no v T-čkovej zóne zároveň produkuje veľa mazu, póry sa mi veľmi upchávajú, tvorí sa mi akné.

Chodím na chemický peeling aj zbrusovanie diamantom. Už som absolvovala 8 sedení u kozmetičky a nezabralo nič. Snažím sa používať hydratačné krémy, dodržiavať pitný režim, ale zatiaľ to vôbec nepomáha.
Odpoveď

 

Máte pravdepodobne zmiešaný typ pleti, mastná časť je typická pre T-zónu (obočie, koreň nosa, nos, vnútorná časť líc), na iných miestach je pleť skôr suchšia.

Kozmetiku je preto potrebné používať na zmiešaný typ pleti. Akné je problém súvisiaci s aktivitou mazových žliaz a premnožením bakteriálnej flóry na pokožke. Je veľmi dôležité pravidelné a dôkladné čistenie pleti ráno aj večer. Cez deň sa nám množia baktérie na povrchu pokožky, v noci zase pracuje mazotvornosť. Na pretrvávajúce akné je jednou z možností ošetrenie LED lampou a IPL svetlom. Na problémy s pleťou pozitívne vplýva aj zinok vhodný ako doplnok ku strave.

CAPTCHA Táto otázka slúži na zistenie, či ste bežný návštevník, kvôli spamu.