Vyrážky (akné) na tvári

Otázka
Mám 31 rokov a neviem sa zbaviť hnisavých vyrážok na tvári. Začala som jesť viac zeleniny, vysadila som čokoládu, slané, údené. Ale nič sa nezmenilo. Prosím Vás, poraďte mi, ako mám postupovať. Mám si ísť dať vyšetriť krvný obraz, alebo mám ísť na gastro...?
Odpoveď

Akné vo vyššom veku, ktoré je naopak typické v období puberty, môže mať viacero príčin. V organizme môže kolovať chronický zápal, príčinou môžu byť tráviace ťažkosti, prítomnosť H. Pylori, hormonálna nerovnováha, diétne chyby. Preto je dôležité odborné lekárske vyšetrenie.

Pri hľadaní príčiny vzniku akné sa takéto vyšetrenie zameriava na organizmus ako celok. Odoberie sa krv na vyšetrenie zápalových parametrov, stolica na vylúčenie prítomnosti helikobaktera, kvasinky, odoberú sa stery z nosa a ústnej dutiny, aby sa mohla vylúčiť prítomnosť kokovej infekcie. Dôsledné vyšetrenie by sa malo doplniť gynekologickým a gastroenerologickým vyšetrením. Na základe výsledkov prichádza riešenie ťažkostí, ktoré je individuálne namierené priamo na daného pacienta.

CAPTCHA Táto otázka slúži na zistenie, či ste bežný návštevník, kvôli spamu.