Zinok v tabletách - v tehotenstve

Otázka
Dobrý deň, som v 21. týždni tehotenstva. Na tvár som si dávala Protopic, ktorý sa ale v tehotenstve užívať nesmie. Veľmi mi ale chýba, moje líca su neskutočne suché, červené, pália a bolia. Zo stravy som vylúčila všetko, po čom som si všimla, že sa to zhoršuje. K alergológovi sa len chystám, neviem či mi bude môcť dať nejaké antihistaminiká. Trpím alergiou na palinu, ambróziu, raž a peľ.
Moja otázka znie, ci možem zinok dopĺňať aj počas tehotenstva v tabletkovej forme.
Ďakujem.
Odpoveď

 

Dobrý deň, podľa popisu kožného nálezu po vysadení Protopicu je vhodné suché, začervenané, pálivé líca premasťovať intenzívne prípravkami vo forme krému, či mastí. Kožný lekár, prípadne imuno-alergológ vám bude určite môct predpísať antihistaminiká, kedže máte alergie a tie je potrebné "utlmiť". V dnešnej dobe už máme možnosť výberu takých, aby zdravý vývoj vášho dieťatka nebol ohrozený. Pre správnu obnovu, regeneráciu a celkové hojenie kože je určite užitočné k liečbe pridať zinok.

Čo sa týka užívania liekov (v tabletách) v tehotenstve, žiadny nie je 100% povolený, keďže testovanie liekov v tehotenstve je zakázané. V každom prípade však prípadné nasadenie a dávkovanie akýchkoľvek liekov konzultujte so svojim lekárom.

CAPTCHA Táto otázka slúži na zistenie, či ste bežný návštevník, kvôli spamu.