Podcast o zdraví, imunite, respiračných ochoreniach a zinku

Podcast o zdraví, imunite, respiračných ochoreniach a zinku

 

S pánom profesorom Jeseňákom sa v tejto sérii podcastov rozprávame o typických respiračných ochoreniach i Covide, o imunitnom systéme, jeho neoceniteľnej úlohe a o tom ako ho posilňovať a tiež o vitamínoch, liekoch, vakcínach a ďalších spôsoboch liečby respiračných ochorení.

• Kedy, ako a prečo vznikajú respiračné ochorenia
• Ako zinok podporuje imunitný systém?
• Ako zvládnuť respiračné ochorenia

Kedy, ako a prečo vznikajú respiračné ochorenia

O respiračné ochorenia sme sa príliš nezaujímali, no pandémia všetko zmenila a je prirodzené, že teraz chceme o tomto type ochorenia vedieť viac. Aký je teda rozdiel medzi prechladnutím, chrípkou a covidom? Kedy začína typická sezóna respiračných ochorení? Môžeme sa nakaziť aj od človeka bez symptómov? Ako dlho trvá bežné respiračné ochorenie a môžeme nejako skrátiť čas liečby?

Ako zinok podporuje imunitný systém?

Imunitný systém je mimoriadne dôležitou schopnosťou nášho organizmu bojovať proti ochoreniam. Ako sa buduje imunitný systém, ako funguje a ako ho môžeme posilniť? Ako je to s vitamínom D – vieme ho získať aj zo stravy alebo je v zimnom období nevyhnutná jeho suplementácia? Pomáha zinok naozaj našej imunite a môžeme sa ním predávkovať? Čo všetko môžeme urobiť pre svoju imunitu počas epidémie?

Ako zvládnuť respiračné ochorenia

Čo robiť, keď ochorieme? V istej fáze choroby má svoje miesto aj samoliečba. Ako najlepšie zvládnuť respiračné ochorenie? Samoliečba a režimové opatrenia počas choroby – čo by sme mali robiť? Ako sú na tom „osvedčené recepty“ ako bylinky, zázvor, vitamín C, horúci čaj – stačí sa liečiť takýmito prostriedkami? Očkovanie – áno, či nie? Čo by sme mali robiť po očkovaní, aby sme zmiernili prípadné nepríjemné následky?

 

 

Prečítajte si aj