Skočiť na hlavný obsah

Prečítajte si

Zinok je súčasťou viac než 200 enzýmov a jeho vplyv na organizmus je výrazne cítiť. Zistiť o ňom viac sa oplatí.
Zinok patrí medzi esenciálne stopové prvky a v ľudskom organizme sa podieľa na podpore aktivity mnohých enzýmov, predovšetkým v koži, kostiach a svaloch. Pokiaľ ide o vnútorné orgány, zinok sa nachádza napríklad v očiach, obličkách, u mužov potom v semeníkoch a v prostate.
Zinok - účinky na vlasy nechty a pleť
Doplnky stravy neobsahujú dostatočné množstvo účinnej látky - čo by malo byť hlavné kritérium pri ich výbere. Zinok je obsiahnutý vo veľkom množstve voľnopredajných doplnkov stravy, ktoré ale len málokedy obsahujú potrebnú liečebnú dávku pri problémoch s nedostatkom zinku.
Zinok ako liek a doplnok stravy - najlepsi kvalitny zinok na trhu
Z dôvodu oslabenej imunity môže byť v chladnejšom období zvýšená náchylnosť voči infekciám. Tie sa často prejavujú ako nádcha, škrabanie v krku až bolesť hrdla a mierna teplota s únavou. Zinok zohráva dôležitú úlohu v imunitnom systéme.
Prechladnutie a moraxella u detí i dospelých - liečba, príznaky
Imunitný systém je súhrnný mechanizmus, ktorého jedinečné schopnosti chránia telo pred nebezpečnými pôvodcami chorôb, ale tiež zabezpečuje pohotovú ochranu a kontrolu nášho zdravia. Zinok má veľkú zásluhu na zvýšenie obranyschopnosti tela a zároveň zohráva dôležitú úlohu v imunitnom systéme.
Zinok na imunitu - liek, zinkorot, posilnenie imunitného systému